Please try to stay off the practice field as it is prepped for the 8U.

********Starting week 5, RSC1 will be having some work done on the outfield fence. We have moved 12U to this field as we feel this should not impede their games.*******

Week 5 - September 30 Schedule *****Revised 9-26-2018 at 1:22pm

Time RSC1 RSC2 RSC3 RSC4 RSC5 EW Novice
10:00AM 12U 1v16 16U 2v4 14U 1v6 16U 1v5 12U 7v13 10U 5v7
11:15AM 12U 1v16 16U 2v4 14U 7v6 16U 3v5 12U 7v13 10U 6v7
12:30PM 12U 6v12 14U 2v4 14U 1v7 16U 1v3 12U 14v18 10U 5v6 8U
1:45PM 12U 6v12 14U 2v4 12U 9v17 14U 3v5 12U 14v18 10U 2v4 8U
3:00PM 12U 3v8 12U 4 v 11 12U 9v17 14U 3v5 12U 2v5 10U 2v4
4:15PM 12U 3v8 12U 10v11 10U 1v3 12U 2v5
5:30PM 12U 4v10 10U 1v3

Week 5 - September 30 RESULTS

10U Results Game 1 Game 2
Hawkeyes v Badgers 7-7 7-6
Gophers v Lions 1-11 4-13
Stewie v DE Storm 3-2
Stewie v Lake City Heat 7-2
DE Storm v Lake City Heat 7-2
12U Results Game 1 Game 2
Lions vs Cresco Crushers 5-10
WinStars v Cresco Crushers 5-3
Lions v WinStars 1-13
Goodview v Byron 14-8 8-5
Wolverines v Owatonna Blue 11-11 12-8
Hawkeyes v Stewartville 10-11 11-10
Badgers v Lake City Heat 15-12 15-14
Chatfield v Owatonna White 2-7 9-11
Pine Island KoMets 13-3 1-9
Gophers v Wildcats 3-6 9-9
14U Results Game 1 Game 2
Hawkeyes v Goodview 0-15 1-18
Badgers v Owatonna Orange 2-8 8-1
Gophers v CC Comets 2-13
CC Comets v DE Storm 9-0
DE Storm v Gophers 10-0
16U Results Game 1 Game 2
Gophers v Decorah Diamonds 3-14
Venom v Decorah Diamonds 6-4
Gophers v Venom 1-17
Badgers v Southland/Austin 5-3 5-8

Team Names and Shortcut Code

10U Division 12U Division 14U Division 16U Division
Hawkeyes 10-1 Hawkeyes 12-1 Gophers 14-1 Gophers 16-1
Gophers 10-2 Gophers 12-2 Badgers 14-2 Badgers 16-2
Badgers 10-3 Badgers 12-3 Hawkeyes 14-3 Venom 16-3
Lions 10-4 Lions 12-4 Owatonna Orange 14-4 Southland/Austin 16-4
Stewie Tigers 10-5 Wildcats 12-5 Goodview Sandlot 14-5 Decorah Diamonds 16-5
Dover Eyota Storm 10-6 Wolverines 12-6 CC Comets 14-6
Lake City Heat 10-7 Chatfield Fireballs Red 12-7 Dover Eyota Storm 14-7
Lake City Heat 12-8
Winona Goodview 12-9
Winona WinStars 12-10
Cresco Crushers 12-11
Owatonna Blue 12-12
Owatonna White 12-13
Panther Strikes 12-14
StewartvillRebe 12-16
Byron Bears 12-17
Komets Gold 12-18